O mnie

mamaiparazuszuMacierzyństwo w moim przypadku to dwie strony: ta jasna, dobra, łagodna oraz ta mroczna, ciemna, nieprzewidywalna. Jak księżyc, zawsze widzimy tę piękną stronę, tę jasną, a nie mamy okazji zobaczyć go po drugiej stronie gdzie panują ciemności.

Macierzyństwo to nie tylko bajka, to nie tylko lukier spływający po torcie, to również łzy, pot i zmęczenie, które zazwyczaj widzą tylko najbliżsi. Wstydzimy się tej ciemnej strony twarzy. Zadaję sobie pytanie: „Dlaczego?”

Bycie Mamą to takie rozdwojenie jaźni, które momentami jest zabawne, a momentami koszmarne.

Moja jasna strona twarzy: łagodna niczym baranek, cierpliwa i uśmiechnięta od ucha do ucha. Jasna strona śpiewa Grzesia Turnaua i słucha Mozarta, jasna strona pichci zraziki, jasna strona jeździ na rolkach.

Moja ciemna strona twarzy: niebezpieczna niczym lew, impulsywna i skwaszona jak cytryna. Ciemna strona wyje niczym Ozzy Osbourne i słucha Mahlera, ciemna strona przypala zupy, ciemna strona zakłada rękawice bokserskie.

Od chwili kiedy zostałam Mamą nazbierało się wiele wspomnień, które aż się wyrywają by je opisać. Postaram się przelać na „kartkę” owe wspomnienia. Dojdą zapewne opowieści bieżące bo każdy dzień przynosi coś nowego…

Zapraszam do mojego rozdwojonego świata!

 

Obsada:

  • Narrator: Mama kaha80
  • W rolach głównych: córka Bąbel2006 oraz syn Kropek2011
  • Rola drugoplanowa: mąż PanCyferka

 

 

Kontakt ze mną: 

Jeśli chcesz podzielić się uwagami, masz ciekawą propozycję, pytanie…

[contact_form]

 

 

Informacja o rysunku

Autor: Bąbel2006 tyt. „Para z uszu”

Zaloguj się